نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree4 لایک
  • 2 Post By magmagmary
  • 1 Post By acerr
  • 1 Post By tanha71

موضوع: کنترل رله با گوشی موبایل

Junior Member

کنترل رله با گوشی موبایل

سلام دوستان

به نظر شما این امر امکان داره که بشه با گوشی موبابل یک یا چند رله را کنترل کرد ؟

من به این فکر افتادم که بشه از چراغ قوه گوشی برای کنترل یک رله استفاده کرد !

دوستان متخصص آیا راه حل دیگری که بشه چند تا رله را کنترل کرد به نظرتون می رسه ؟ ( منظورم به صورت مستقیم هست نه اینکه با بلوتوث یا وای فای یا پیامک )

مدیر گروه
    اوپس نه فکر نمی کنم
    برای کنترل رله آخر آخر باید یه میکرو بزاری خب یه بلوتوث هم وصل کن دیگه

Junior Member
    برای کنترل رله باید به پایه هاش ولتاژ بدی یا قطع کنی که کلید on و off بشه. یک راهش استفاده از میکرو هست که خوب به همون ماژول بلوتوث و ... نیاز داری که گفتی اونا نه. راه حل بعد همون نور چراغ قوه هست که با استفاده از فتوسل می تونی رله رو کنترل کنی! ولی خوب به چه درد میخوره؟؟ نور چراغ قوه ش که یه فاصله کم رو جواب میده!! و کلا حساس به نور میشه و باید جایی تاریک بذاریش!

مدیر گروه
    اخه ولتاژ فوتوسل عملا نمی تونه تریگر کنه

عملی نیست به نظر من
    ویرایش توسط magmagmary : 12-14-2015 در ساعت 08:58 AM

Junior Member
    سلام
    برای اینکار باید از آی سی های TM8870 استفاده کنی که تو فروشگاه هم ماژولش به فروش میرسه و از یک میکرو.
    البته برای راه اندازی چنین آیسی باید در گوشی که میخواهی به عنوان گیرنده استفاده کنی،باز کنی و دو سیم از اسپیکر و دو سیم از کلید پاسوخگویی به تماس ها (کلید سبز) و دوسیم از موتور ویبره .
    دوسیم اسپیکر به آی سی tm8870 و دوسیم کلید سبز و دوسیم متور ویبره به میکرو.
    شما باید برنامه ای بنویسید که با زنگ خوردن گوشی (که دوسیم موتور ویبره برق دار میشود) میکرو با اتصال دوسیم کلید پاسوخگویی ( کلید سبز ) به تماس پاسخ دهد . بعد از پاسخ گویی به تماس به وسیله میکرو شما میتوانید با با همان گوشی یا هر تلفنی حتی تلفن عمومی با tm8870 ارتباط بر قرار کرده و با زدن هرکدام از کلید های 1 تا # یک خوجی مشخصی از tm8870 دریافت کنید ، در سیستم خانه خود از این مدار استفاده کردم و پاسخ خیلی مطلوبی از آن دریافت کردم و همچنین برای استفاده (روشن کردن)مبایل از ماژول های dc به dc استفاده کنید و باتری آنرا خارج کنید تا موجب آتش سوزی ناشی انفجار باتری مبایل نشود ، مبادا مبایل را به شارژر وصل کرده و از آن استفاده کنید که حتما دچار حریق می شود.
    ویرایش توسط acerr : 04-10-2016 در ساعت 05:33 PM
    لایک کردن

Senior Member
    سلام یعنی چی؟! بعنی می خواهید با تماس یا پیامک کنترل کنید؟! با سخت افزار خود گوشی؟!
    برای چه کاری می خواهید!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط VPSSERVERX نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظر شما این امر امکان داره که بشه با گوشی موبابل یک یا چند رله را کنترل کرد ؟

دوستان متخصص آیا راه حل دیگری که بشه چند تا رله را کنترل کرد به نظرتون می رسه ؟ ( منظورم به صورت مستقیم هست نه اینکه با بلوتوث یا وای فای یا پیامک )
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

Senior Member
    منظورم شما اصلا قابل درک نیست!!!
    شما میتوانید از ویبرر موبایل ،نور بکلایت ،نور چراغ قوه یا فلاش ، بلندگو و میکروفن استفاده کنید کافیه خروجی این مقادیر که دامنه ولتاژ خروجی آن ها زیر 1 منطقی می باشد را با میکرو یا آی سی lm358 یا lm324 به دیجیتال تبدیل کنید سپس به درایور رله که شامل درایور ترانزیستوری با bc547 با ای سی uln2003 و... می توانید کنترل کنید.دقت کنید چون برق باتری موبایل 2.7 ولت است باید از رله های 3ولت استفاده کنید به شرط آنکه باتری موبایل تنها راه تغذیه باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط VPSSERVERX نمایش پست ها
    سلام دوستان

لایک کردن
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

مدیر ویژه
    اول باید مشخص شه موبایلی که دارید چه مدلیه؟
    اگر وایرلس داره ؛با ESP8266 میشه مطابقتش بدی با فریمور دستور کنترل I/O بدی

اگر موبایلت ساده هست ، برو سراغ SIM800 یا SIM900 اینا هم میشه ...
    با کمتر از 100 تومن میشه بسازیش ...