نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: تفاوت lf33cv با ams1117

Junior Member

تفاوت lf33cv با ams1117

سلام
    من اطلاعات زیادی درباره الکترونیک ندارم ولی دو رگولاتور LF33CV و AMS1117 هر دو خروجی 3.3 ولت دارند به دیتاشیت که مراجعه کردم میزان خروجی LF33CV یک آمپر هست ولی عملا وقتی که به هر دو ورودی 12 ولت میدهم فقط AMS1117 قادر هست که میکروکنتلر 328p-pu را بکار بیاندازد. LF33CV مقدار آمپر خوروجی لازم را جهت بکار اندازی میکروکنترلر ندارد. البته در دیتاشیت این رگولاتور آورده شده که باید ورودی و خروجی توسط دو خازن فیلتر شود که من انجام نداده ام آیا میتواند مشکل کار از همینجا باشد؟
    ویرایش توسط mryazdani : 08-09-2017 در ساعت 06:28 AM

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mryazdani نمایش پست ها
    سلام
    من اطلاعات زیادی درباره الکترونیک ندارم ولی دو رگولاتور LF33CV و AMS1117 هر دو خروجی 3.3 ولت دارند به دیتاشیت که مراجعه کردم میزان خروجی LF33CV یک آمپر هست ولی عملا وقتی که به هر دو ورودی 12 ولت میدهم فقط AMS1117 قادر هست که میکروکنتلر 328p-pu را بکار بیاندازد. LF33CV مقدار آمپر خوروجی لازم را جهت بکار اندازی میکروکنترلر ندارد. البته در دیتاشیت این رگولاتور آورده شده که باید ورودی و خروجی توسط دو خازن فیلتر شود که من انجام نداده ام آیا میتواند مشکل کار از همینجا باشد؟
    برای راه اندازی میکرو Atmega 328-PU در فرکانس 0 - 20 مگاهرتز ، ولتاژی برابر 4.5 تا 5 ولت نیازه . اگه میخواید این میکرو رو توسط آردوینو راه اندازی کنید ، بهتره از رگولاتور 7805 استفاده کنید .

Junior Member
    سلام
    بر طبق دیتاشیت ولتاژ کاری بین 1.8 تا 5.5 هست البته با بالا رفتن فرکانس کاری ولتاژ هم بالا میرود ولی برای کریستال 16 مگا هرتز 3.3 ولت کافی هست. هر دو رگولاتور 3.3 را خروجی میدهند ولی یکی کار میکند و دیگری نه. دلیل اینکه از ولتاژ 3.3 ولت استفاده کردم استفاده همزمان از ماژول GSM و ماژول NRF24L01 هست که هر دو با ولتاژ 3.3 ولت کار میکنند. ولی در این کار مقدار مصرف برای من خیلی مهم هست حال طبق اندازه گیری بنده AMS1117 مقدار 2.2mA هدر میده ولی LF33CV مقدار 0.6mA هدر میده و این برای من بهتر هست.

Member
    نه 16 مگاهرتز و بالاتر فقط و فقط با ولتاژ 4.5 ولت مینیمم کار میکنن.
    با 3.3 ولت ماگزیمم رو 8 یا 10 مگاهرتز کار میکنه.

Junior Member
    ولی الان داره با ولتاژ 3.3 کار میکنه فقط مشکل نوع رگولاتور هست هر دو رگولاتور استفاده شده ولتاژ خروجی یکسان دارند یکی کار میکنه و دیگری نه با برد آردینو اونو هم امتحان کردم همین مشکل هست با lf33cv چراغ پاور فقط روشن میشه و اون هم با نور بسیار ضعیف.

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mryazdani نمایش پست ها
    ولی الان داره با ولتاژ 3.3 کار میکنه فقط مشکل نوع رگولاتور هست هر دو رگولاتور استفاده شده ولتاژ خروجی یکسان دارند یکی کار میکنه و دیگری نه با برد آردینو اونو هم امتحان کردم همین مشکل هست با lf33cv چراغ پاور فقط روشن میشه و اون هم با نور بسیار ضعیف.
    جای تعجبه وقتی دسترسی به منبع تغذیه کافی برای راه اندازی دارید اما وقت خودتون رو سر این مساله هدر میدید . برای اتصال ماژولهای 3.3 ولتی به آردینو میتونید از تقسیم مقاومتی ولتاژ استفاده کنید .

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85...AA%D8%A7%DA%98

Junior Member
    سلام دوست عزیر
    ممنون از جوابهای ارسالی شما
    این پیشنهاد شما عالی هست و روی اون کار میکنم. ولی من با چند مساله سر و کار دارم یکی اینکه 328p بایستی با دو ماژول GSM (به شدت حساس به اندازه جریان جهت رجیستر شدن در شبکه) و دوم ماژول بیسیم (به شدت حساس به اندازه جریان به جهت برد موثر) کار کنه و همچنین یک موتور الکتریکی 12 ولت با مصرف جریان ۳ آمپر. و کل سیستم از یک پنل خورشیدی ارزان تغذیه میشه پس برای من از یک طرف افت جریان بسیار مهم هست و از طرف دیگر مقدار هدر رفت جریان حتی نیم آمپر.
    در ضمن آیا برای شما عملکرد LF33CV جای تعجب نداره (البته به احتمال زیاد من علم استفاده از این رگولاتور را ندارم)

Member
    تقسیم مقاومتی کار کاملا اشتباهیه.

1) اگر از مقاومت های بزرگ استفاده کنید (مثلا 10 کیلو اهم و 20 کلواهم برای بدست آوردن نسبت 2/3) جریان خروجیتون بخاطر گذشتن از یکی از مقاومت ها، بشدت کم میشه. به زور به چند میلی آمپر میرسه

2) اگر از مقاومت های کوچیک استفاده کنید (مثلا 100 اهم و 220 اهم) این بار جریان خروجی زیاد میشه، ولی اتلاف هم بشدت زیاد میشه. چون عملا شما 5 ولت و گراند رو با یه مقاومت 320 اهم (100+220) به هم وصل کردید. فقط اتلاف همین مقاومتا به تنهایی میشه 0.1 وات ! خروجیتون میشه 30 میلی آمپر :|

تقمسیم مقاومت تو این وقتا، فقط برای تغییر "سطح سیگنال" استفاده میشه نه تو تغذیه.
    اگر میخواید خودتون رگولاتور بسازید با روش تقسیم مقاومت، باید به یه ترانزیستور یا آپ امپ وصل کنید و مقادیر بزرگ انتخاب کنید که اتلاف نباشه. یا اصن بجاش دیود زنر وصل کنید به ترانزیستور یا آپ امپ.

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
    تقسیم مقاومتی کار کاملا اشتباهیه.

1) اگر از مقاومت های بزرگ استفاده کنید (مثلا 10 کیلو اهم و 20 کلواهم برای بدست آوردن نسبت 2/3) جریان خروجیتون بخاطر گذشتن از یکی از مقاومت ها، بشدت کم میشه. به زور به چند میلی آمپر میرسه

2) اگر از مقاومت های کوچیک استفاده کنید (مثلا 100 اهم و 220 اهم) این بار جریان خروجی زیاد میشه، ولی اتلاف هم بشدت زیاد میشه. چون عملا شما 5 ولت و گراند رو با یه مقاومت 320 اهم (100+220) به هم وصل کردید. فقط اتلاف همین مقاومتا به تنهایی میشه 0.1 وات ! خروجیتون میشه 30 میلی آمپر :|

تقمسیم مقاومت تو این وقتا، فقط برای تغییر "سطح سیگنال" استفاده میشه نه تو تغذیه.
    اگر میخواید خودتون رگولاتور بسازید با روش تقسیم مقاومت، باید به یه ترانزیستور یا آپ امپ وصل کنید و مقادیر بزرگ انتخاب کنید که اتلاف نباشه. یا اصن بجاش دیود زنر وصل کنید به ترانزیستور یا آپ امپ.
    منظور بنده برای استفاده از تقسیم مقاومتی ، تغذیه ماژولها نبود . برای جلوگیری از آسیب دیدن پین rx ماژولهایی که تغذیه اونا 3.3 ولت هستش باید از تقسیم مقاومتی استفاده کنیم تا به پین i/o ماژول

آسیب نرسه چون ولتاژ تغذیه آردوینو رو 5 ولت انتخاب کردیم . این مورد هم تو بیشتر دیتاشیتهای ماژولها درج شده .

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: wp_ss_20170725_0001.jpg
مشاهده: 275
حجم: 22.9 کیلو بایت
    ویرایش توسط Ahmad110 : 08-11-2017 در ساعت 12:15 PM

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad110 نمایش پست ها
    منظور بنده برای استفاده از تقسیم مقاومتی ، تغذیه ماژولها نبود . برای جلوگیری از آسیب دیدن پین rx ماژولهایی که تغذیه اونا 3.3 ولت هستش باید از تقسیم مقاومتی استفاده کنیم تا به پین i/o ماژول

آسیب نرسه چون ولتاژ تغذیه آردوینو رو 5 ولت انتخاب کردیم . این مورد هم تو بیشتر دیتاشیتهای ماژولها درج شده .

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: wp_ss_20170725_0001.jpg
مشاهده: 275
حجم: 22.9 کیلو بایت
    درسته من اشتباه خوندم. با تشکر و عذرخواهی