نمایش نتایج: از 61 به 70 از 98
Like Tree48 لایک

موضوع: راه انداري و پروگرم کردن Arduino Mini Pro

Threaded View

Junior Member

راه انداري و پروگرم کردن Arduino Mini Pro

با سلام خدمت همه دوستان خوبم
    من حامد هستم و همين امروز عملن به حمع شما دوستان پيوستم
    چند روز پيش از سايت AftabRayaneh ميخواستم Arduino Nano رو بخرم که موجود نبود من هم چون عجله داشتم و نميتونستم صبر کنم برد Mini Pro* رو از آردوینو پرو مینی سفارش دادم . همون طور که احتمالن ميدونيد اين برد براي اينکه کم حجم و ارزون باشه قسمت ارتباط با USB*رو نداره و براي برنامه ريزي کردن و لود کردن برنامه از سيستم روي اون بايد يه مبدل USB به سريال هم تهيه کنيد پس من مبدل CP2104 رو هم از ماژول تبدیل USB به سریال TTL - مبدل سریال USB داری پین DTR ( ریست) - شش پین CP2104 سفارش دادم و البته به همراه چند تا قطعه ديگه.
    خب من ساکن همدان هستم پس بايد خريد رو اينترنتي انجام ميدادم. سفارش رو قطعي کردم و با جناب آقاي نجفي مسوول فروشگاه تماس گرفتم براي قطعي کردن سفارش.
    جا داره همين جا از برخورد خوب و پيگيري عالي ايشون کمال تشکر رو داشته باشم.قطعات هم به موقع و خيلي عالي و مرتب به دستم رسيد. با بسته بندي خوب و فاکتور کتبي و مهر شده که واقعن دستشون درد نکنه . خيلي تجربه خوبي از اين خريد برام به جا ماند و از همين جا اعلام ميکنم که من مشتري پر و پا قرص ايشون شدم و به همه دوستان هم خريد از ايشون رو پيشنهاد ميکنم

خب بريم سر اصل مطلب.
    وقتي برد ها به دستم رسيد توي اينرنت جستجو کردم و متاسفانه چندين راه متناقض و گيچ کننده پيدا کردم براي اتصال min pro و مبدل CP2104

به هر حال با چند بار سعي و خطا و حدود 4 ساعت وقت گذاشتن بالاخره تونستم اين برد ها رو به هم متصل کنم و اولين برنامه رو روي برد پروگرم کنم
    گفتم نحوه اين اتصال رو براي دوستان ديگه با يه تصوير ساده توضيح بدم که در تجربيات بعدي کار براشون راحت باشه و يه دعاي خيري هم در حق اين بنده حقير بنمايند

خلاصه ميگم
    1- اول بايد اتصالات برد Arduino رو لحيم کنيد چون پين هدرها جدا هستند
    ، براي اتصال اين برد ها به هم ، ترتيب پايه ها بايد به صورت زير باشه ( 5 سيم بايد وصل بشه که اين سيم در بسته بندي مبدل وجود داره )

کد:
    Arduino   -------   CP2104
    ===============
    GND  <-------------> GND
    VCC    <------------->   5v
    RXI    <-------------> TXD
    TXO    <-------------> RXD
    DTR   <-------------> DTR
    به شکل زير با دقت نگاه کنيد و از روي رنگ سيم ها راحت ترتيب درست رو انتخاب کنيد

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20131112_201526-1.jpg
مشاهده: 1395
حجم: 75.0 کیلو بایت

وقتي اين اتصال رو برقرار کرديد از اين آدرس
    http://www.silabs.com/Support%20Docu...CP_Windows.zip
    درايور مبدل رو براي ويندوز دانلود و نصب کنيد.
    بعد به Device Manger *ويندوز بريد و شماره Com Port* رو پيدا کنيد . در نهايت براي پروگرم کردن در برنامه Arduini IDE از منوي Tools اول Serial Port رو انتخاب کنيد و براي Board نوع
    Arduino Pro or Pro Mini 5V / 16M Atmega328 v رو انتخاب کنيد و عمليات برنامه ريزي رو انجام بديد

اميدوارم اين آموزش مورد استفاده دوستان قرار بگيره. سوالي داشتيد در خدمتم
    ویرایش توسط hamedpc007 : 11-12-2013 در ساعت 05:00 PM

کلمات کلیدی این موضوع