نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
Like Tree8 لایک

موضوع: مشکل با ماژول hc-SR501

Threaded View

Member

مشکل با ماژول hc-SR501

سلام
    من در حال کار روی پروژه دزدگیر با آردوینو هستم و اولین تجربه کار با این بردهاست
    پروژه رو بر این اساس بردم جلو :*
    برای فعال و غیز فعال کردن دزدگیر ، یک کیت ریموت کنترلر رادیویی خریدم و خروجی رو به برق آردوینو وصل کردم . در واقع زمانی که ریموت رو میزنم و دزدگیر رو فعال میکنم آردوینو 9 ولت میگیره و روشن میشه و در صورتی هم که دکمه دیگه ریموت رو بزنم ، 9 ولت رو قطع میکنم و آردوینو خاموش میشه.

من دو عدد ماژول hc-SR501 خریدم یه سری مشکل با این ماژول دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای تغذیه ماژول از پین 5 ولت آردوینو استفاده میکنم و پین خروجی (پین وسط) ماژول رو هم به یکی از پین های آردوینو دادم و اون رو هم Input تعریف کردم. داخل تابع loop گفتم :
    کد PHP:
    if(digitalRead(sensorPin) == HIGH)
    {

status 1;
    }

if(
    status)
    {

// برای روشن کردن آژیر

digitalWrite(alarmPinHIGH);

اما بگیر نگیر داره ینی گاهی اوقات کار میکنه و گاهی هم نه . یه مشکل دیگه هم که هست اینه که وقتی من از اتاقی که سنسور رو داخلش گذاشتم میرم بیرون و آردوینو رو فعال میکنم بدون اینکه کسی داخل اتاق بشه آژیر شرو میکنه یه صدا دادن ! این سنسور ها مگه بر اساس حرکت بدن انسان کار نمیکنه؟ ینی مثلا اگه باد پرده رو تکون بده این حرکت پرده رو هم به عنوان حرکت تشخیص میده؟!

توی کاتالوگ این ماژول ولتاژ ورودی رو زده بود بین 5 تا 20 ولت . من این رو به باتری 12 ولت 4.5 آمپر موتور وصل کردم و متاسفانه سوخت ! دلیلش چی میتونسته باشه؟
    یه سوال دیگه. توی عکس زیر دو تا دکمه چرخشی نارنجی رنگ هست که همون طور که توی تصویر هم نوشته شده یکی برای میزان حساسیت هست و دیگری برای time delay. منظور از time delay دقیقا چیه و اگه بخوام مثلا حساسیت رو زیاد کنم باید به کدوم طرف بچرخونم؟ (با توجه به مشکلاتی که بالا داشتم به هر طرف که میچرخوندم بازم تفاوتی نداشت و بگیر نگیر داشت . یه وقت کار میکرد و یه وقت نه!
    http://aws.robu.in/wp-content/upload...belled-alt.png
    ویرایش توسط behzad70 : 07-12-2016 در ساعت 08:32 PM

کلمات کلیدی این موضوع