صفحه 6 از 20 نخستنخست ... 4567816 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 195
Like Tree61 لایک

موضوع: ماژول کارت خوان آر اف آی دی با قابلیت خواندن و نوشتن - RFID Reader & Writer RC522

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط skydl2011 نمایش پست ها
    برای استفاده در Arduino Pro Mini

Pin 13 >> SCK
    Pin 12 >> MISO
    Pin 11 >> MOSI
    Pin 10 >> SS
    Reset >> RST
    سلام در اردوینو مینی پایه ریست رو باید به یکی از پایه های دیجیتال دیگه متصل کرده و در ابتدا define هم بشه

Junior Member
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من جدیدا به جمع آردینویی ها پیوستم ! چگونگی نوشتن روی انواع این تگ ها رو بگین ممنون میشم!

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin.mrt نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من جدیدا به جمع آردینویی ها پیوستم ! چگونگی نوشتن روی انواع این تگ ها رو بگین ممنون میشم!
    سلام خیلی راحت هستش
    داخل کتابخونه اش نمونه هاش وجود داره

Junior Member
    سلام ؛ آقا من یه آردوینو یونو خریدم و دوتا از این rc522 ، هرچی برنامه تو کل دنیا واسه ارتباط این دو تا برد بوده رو پروگرم کردم ، این نوشته ( Scan PICC to see UID and type... ) میاد و بس؟!؟!؟!؟! هرچی کارت میارم جلوش هیچ اتفاقی نمیوفته ؛
    خواهش میکنم کمکم کنید خیلی اعصابمو داغون کرده .تا حالا دوهزار بار پایه هاشو چک کردم تا شاید اشتباه وصل کردم ولی درستن . در برنامه هم پایه های ریست و ss رو دیدم که با سخت افزار مثل هم هستن . خود ماژول رو هم عوض کردم گفتم شاید مشکل داشته باشه ؟!؟!؟ولی نه فرقی نکرد.
    بازم ممنون میشم اگه کمکم کنید .

Junior Member
    سلام
    از دوستان خواهش میکنم که یه برنامه ای که نتیجه گرفته شده ازش ، واسه برد آردوینو یونو ، با نقشه پایه ها و مراحل اجرا (مرحله به مرحله ) واسه بذارین تا منم ببینم مشکل چیه و میشه حلش کنم .
    خیلی ممنون میشم کمکم کنید ....

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadelectro نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان خواهش میکنم که یه برنامه ای که نتیجه گرفته شده ازش ، واسه برد آردوینو یونو ، با نقشه پایه ها و مراحل اجرا (مرحله به مرحله ) واسه بذارین تا منم ببینم مشکل چیه و میشه حلش کنم .
    خیلی ممنون میشم کمکم کنید ....
    من از همه ی برنامه های این پست تست گرفتم درست هستن مشکل شما قریب به 90% اتصالات نادرست هستش طبق اون آموزشی که گذاشتم یک چکی بکنید اگر نشد بگین دنبال چاره دیگه ای باشم

Junior Member
    آقا نوید ممنون از اینکه جواب دادین ؛ آقا مشکل حل شد ، مشکل این بود که هر 4 تا تگ ( با این حال که تازه خریده بودم ) از اصل خراب بودن (جنس چینی هست دیگه) ، یکی از دوستام ، کارت اتوبوسش رو نزدیک مدار کرد و دیدیم که اطلاعات خونده شد .
    بازم ممنونم از شما ؛ حالا یه سوال دیگه ، اگه من بخوام چند تگ رو که یجا کنار هم (بطور نامنظم رو هم ریخته شدن) رو ، فقط کد اونا رو بخونم چکار باید بکنم ؟ یعنی ممکن هست توی برنامه بیام و بنویسم که اگه فلان ID رو خوندی یه جا ذخیره کن و دیگه اون کارت رو نادیده بگیر ؟ توی یه سایت خارجی خوندم که میشه با تهیه یک بلک لیست در میکرو این کار رو کرد .اگه توجه کنید توی برنامه ای هم که شما گذاشتین ، توی توضیحات نوشته select one of the cards ؛
    یا اگه که یک ماژول با این قابلیت میشناسین ، لطف کنید و مشخصاتش رو بذارین . بازم از شما و تایپیک خوبتون تشکر می کنم .

Member
    حافظه EPROM میکرو اونقدر جا نداره که اطلاعات زیادی رو در اون ذخیره کنید. اگر میخواهید نگه داری کد کارت رو روی میکرو (و نه کامپیوتر و ...) نگهداری کنید بهتره یک ماژول SD Card تهیه کنید و اطلاعات رو روی اون ذخیره کنید.

Junior Member
    حرف شما بسیار درسته ولی من سوالم اینه که آیا میشه به ماژول (یا میکرو) گفت که فلان ماژول با فلان کد آی دی رو نادیده بگیره؟!؟!؟!؟
    آخه من وقتی چند کارت رو روی هم میگذارم و نزدیک می کنم فقط یکی از اونها رو دتکت می کنه و کدش رو برمیگردونه .
    یه سوال دیگه کارت های اتوبوس هم مگه مایفرند؟؟؟که ماژول من میگه هستن . من فکر می کردم کارت های اتوبوس nfc هستن ؟!؟!؟!

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadelectro نمایش پست ها
    حرف شما بسیار درسته ولی من سوالم اینه که آیا میشه به ماژول (یا میکرو) گفت که فلان ماژول با فلان کد آی دی رو نادیده بگیره؟!؟!؟!؟
    آخه من وقتی چند کارت رو روی هم میگذارم و نزدیک می کنم فقط یکی از اونها رو دتکت می کنه و کدش رو برمیگردونه .
    یه سوال دیگه کارت های اتوبوس هم مگه مایفرند؟؟؟که ماژول من میگه هستن . من فکر می کردم کارت های اتوبوس nfc هستن ؟!؟!؟!
    تا الان که من کار کردم با Rc522 قابلیت خوندن چند تا تگ به طوره همزمان رو نداره و باید از یک ماژوله دیگه استفاده کنید

(یک توضیح کوچک هم بدم که مثلا اگر 2تا کارتو رو هم بزارید و نزدیک کنید 2 تاشونو میخونه پس این احتمالو میدم با قوی کردن آنتنش این کارو کرد ولی تست نکردم)

این از اول دوم اینکه میتونید یک بلک لیست درست کنید و فقط uid هارو ذخیره کنید (در Sd card) وقتی کارتی نزدیک شد که داخل sd card بود اطلاعاتشو نخونید به همین راحتی ولی نادید گرفتن بحث غیر فعال کردنه کارته که من تاحالا دنباش نگشتم

اتوبوس های شهر ما (مشهد) آره مایفرند ، البته قفل شدن و فقط توسط خوده دستگاه ها خونده میشن و نوشته میشن

صفحه 6 از 20 نخستنخست ... 4567816 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع