صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 100
Like Tree33 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی

Junior Member
    سلام دوستان، هیچ کدوم از شما پروژه هاتون به نتیجه رسید؟
    من تازه مشغول شدم امیدوارم نتیجه بده

Junior Member
    سلام دوست عزیز این لینکی که گذاشتی خرابه
    نقل قول نوشته اصلی توسط navidnkh نمایش پست ها
    سلام من دوباره اومدم این چند وقته در گیره امتحانا بودم تازه قرارم بود با آقای نجفی تماس بگیرم ولی نشد از همینجا ازشون عذر خواهی میکنم و میگم که واقعا شرمنده ام (البته یک بار ساعت 12 زنگ زدم یه خانومی برداشتن گفتن آقای نجفی نیستن)
    دیشب که داشتم تو سایتا میگشتم یه pdf ساخته پرینتر 3d پیدا کردم که قبل از اینکه تو فکره ساخته پرینتر 3بعدی باشم دیده بودمش ولی خوب اون موقع استفاده نکردم ازش که دیشب شانسی گیرش آوردم pdf فوق العاده ای هستش من که خودم میخوام کم کم شروع کنم پلاتراشو بسازم و خودم دست به کار شم
    و از اون pdf هم حتما استفاده میکنم در زمن جاهای مهمشم ترجمه میکنم میزارم اینجا تا بقیه هم استفاده کنم
    فعلا خودشو میزارم امید وارم مفید باشه البته حجمش یکم زیاده واسه همین تو سایته خودم آپلود کردم که راحت تر باشین واسه دانلود

لینک دانلود

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط no1.mohammadi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز این لینکی که گذاشتی خرابه
    شرمنده هاستم غیر فعال شده بود
    دوباره فعال شده و میتونید فایل رو دانلود کنید

Junior Member
    با سلام. دوست عزیز توی برگه مشخصات درایور موتورت نوشته شده 35ولت 2 آمپر رو میتونه ساپورت کنه. شما با همون منبع 12 ولت هم میتونی موتورهاتو درایور کنی. چون از درایور میکرو استپ استفاده میکنی نگران تطبیق ولتاژ تغذیه با ولتاژ کاری موتور ها نباش فقط جریان مورد نیاز موتورها مهمه که درایور بتونه ساپورت کنه.

Senior Member
    سلام ، به دیتاشیت نگاه نکنید زیرا اطلاعاتش برای این کار نیست . اولا . دوما کل جریان رو بهش ندید ، چون وقتی 2 coil با هم روشن میشن موتور داغ میکنه . با مولتی متر مقاومت رو حساب کنید و با فرمول جریان رو حساب کنید .
    اگه نمی دونید چه سیمی چی هست :
    1- در 5 سیمه ها : به 6 سیمه تبدیل کنید (با کاتر اتصال 2 تا رو جدا کنید از روی بورد) و مراحل بعدی رو برید
    2- برای 4 و 6 (و 8) سیم ها :
    اولا ، بعضی موتور های unipolar توانایی bipolar شدن ندارن پس internal wiring رو ببینید . میتونید روشن کنید موتور رو با درایور ، اگه موتور دود آبی داد نشانه این هست . و احتمالا میسوزه .
    حالا با مولتی متر ، مقاومت هارو حساب کنید . 2 تا سیم با مقاومت یکسان میشن یه pair . حالا این دوتارو چسب بزنید ، و همرو امتحان کنید . باید کلا 2 pair باشه و بقیه معمولا 0 اهم . اونا common هستند .
    حالا یک pair رو (مثبت منفی فعلا مهم نیست ) به مثلا motor A در h bridge ها یا COIL A در Easydriver یا ... وصل کنید و دیگری رو به اون یکی motor/coil و کد تست رو وارد کنید . اگه جهت برعکس بود مثبت منفی رو عوض کنید .
    روش های دیگه ی یافتن pair ها :
    1- یک LED به دو سیم بزنید و موتور رو بچرخونید ، اگه روشن بشه pair رو یافتید و میشه فهمید اگه جای LED ، درایور بذارید به چه جهت میچرخه اما خیلی طول میکشه
    2- موتور رو بچرخونید و ببینید چقدر سفت هست . حالا 2 سیم رو وصل کنید ، اگه سفت تر چرخید یعنی pair پیدا شده .
    البته روش های ثانویه برای نبود مولتی متر و یا اطمینان حاصل کردن هستند .

Junior Member
    سلام
    من تازه وارد این فروم شدم بحث جالبی در جریانه
    راستی لینک بالا دانلود نمیشه!
    شد دوباره زحمتشو بکشید یا برام ایمیل کنید مرسی
    حسن
    h_flightsazan@yahoo.com
    AIRSHIP

Junior Member
    سلام به همه دوستان من واسه پرینترم ساخت بدنه و سیستم مکانیکی کامل شده الان تو بخش الکترونیک و سیستم کنترلش موندم ؟؟؟؟؟
    دو برنامه نویسی آردوینو زیاد نه اصلا بلد نیستم زمینه برنامه نویسیم بسکام بود
    کسی میدونه چه جوری میشه این کد هاشو پیدا کرد؟؟؟؟
    میشه با بسکام و اتمگا 128 خودم برد و سیستم کنترلشو بسازم ؟؟
    د-----
    اگه دوستانی که تجربه کار دارن و میتونن این کارو انجام بدین mohsen.janbarari@gmail.comاین میلمه رایگان نمیخام کمک کنید چون خودمم همینجوریم مفت اصلا کار نمیکنم لطفا به دوستانتونم خبر بدین تا هر چه سریعتر یکی یا چنتا حرفه ای پیدا کنم.
    ممنون

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjt-tech نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان من واسه پرینترم ساخت بدنه و سیستم مکانیکی کامل شده الان تو بخش الکترونیک و سیستم کنترلش موندم ؟؟؟؟؟
    دو برنامه نویسی آردوینو زیاد نه اصلا بلد نیستم زمینه برنامه نویسیم بسکام بود
    کسی میدونه چه جوری میشه این کد هاشو پیدا کرد؟؟؟؟
    میشه با بسکام و اتمگا 128 خودم برد و سیستم کنترلشو بسازم ؟؟
    د-----
    اگه دوستانی که تجربه کار دارن و میتونن این کارو انجام بدین mohsen.janbarari@gmail.comاین میلمه رایگان نمیخام کمک کنید چون خودمم همینجوریم مفت اصلا کار نمیکنم لطفا به دوستانتونم خبر بدین تا هر چه سریعتر یکی یا چنتا حرفه ای پیدا کنم.
    ممنون
    سلام
    قسمت الکترونیک و کنترل رو خودتون میخواید طراحی کنید یا از تجهیزات آماده هم ممکنه بخواید استفاده کنید ؟
    برای طراحی قسمت الکترونیک و کنترل باید دانش کافی در سه حوزه مکانیک، کامپیوتر و الکترونیک داشته باشید
    به همین منظور پیشنهاد میشه از سخت افزار ها و کدهای آماده برای شروع استفاده کنید

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ezrael نمایش پست ها
    خیلی خوبه دوست عزیز
    منم خیلی دوست دارم یک پرینتر اف دی ام بسازم
    البته الان یه پرینتر دی ال پی درست کردم
    من بیشتر مشکلم در کنترلر بود چون سواد الکترونیک کمی دارم کلی اذیت شدم در اخر هم با ماخ تری یه اسکریپ با بد بختی نوشتم ولی خدا شکر فعلا داره کار میکنه
    خیلی دوست دارم با ارداینو یه کنترلر حرفه ای براش بسازم برای همین هم تو این انجمن اومدم تا از تجربیات دوستان استفاده کنم
    خیلی هم دوست دارم یه پرینتر اف دی ام بسازم ولی تا کمی مهارت در ساخت کنترل پیدا نکنم کمی دست نگه میدارم

این نمونه کار دستگاه منه
    البته چون دقت بالایی داره سایزش کو چیکه
    ولی برای کار طلا سازی ابعاد نسبتا بزرگی هست
    این کار 20 میکرون در هر لایه ساخته شده با دقت 50 میکرون در هر صفحه ساخت
    ابعاد میز کار 10 در 6 سانتیمتر در ارتفاع 15 سانتیمتر
    فایل پیوست 869فایل پیوست 870فایل پیوست 871فایل پیوست 872

دوست عزیز این رزینی که استفاده کردی وکسی هست؟ از کجا پیدا کردی؟
    من یه دی ال پی ساده با دقت خیلی بالا با یه ویدئو پروژکتور درست کردم ولی هنوز براش رزین وکسی پیدا نکردم!!!
    لطفا راهنمایی کنید. ممنون

Senior Member
    دوست عزیز شما فرم ویرت باید توی میکرو جا بشه . هیچی هم ندیدم که تو 128 جا بشه اما یه فرم ور خیلی سبک هست که تو 32 کیلوبیت جا میشه اما بازم ساختن پرینتر با uno سخت میشه چون شیلد اماده براش نیست و باید کلی مدار درست کنید .

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 678910 آخرینآخرین