صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 21011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 147
Like Tree63 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

Junior Member
    بسیار خب دوستان . منتظر بودم کسی از دوستان پاسخ سوالم رو بدن ولی نمیدونم چرا کسی پاسخ نداد . با جستجویی که توی نت انجام دادم mode0 , mode 1 درایور ( DRV8825) رو با یک مقاومت 47 کیلویی به مثبت 5+ ولت مدار زدم و موتورا با سرعتی خوب در حاله کارند و فکر نمیکنم مشکل خاصی داشته باشه و حتی mode 2 رو هم به منفی مدار نصب کردم که اتفاقه خاصی نیافتاد که دوباره سیمشو جدا کردم و الان هرسه موتور عینه همدیگه بنا بردستوری که نرم افزار بهشون میده در حاله کارن و دیشب یه تستی که اشون گرفتم البته بدونه بار حدود نیم ساعتی مدار رو روشن گذاشتم و موتورها رو فعال کردم که ببینم مشکلی برای سیستم بوجود میادش یا خیر که خدارو شکر هیچ مشکلی بوجود نیومد .البته لازم بذکره که روی درایور یه فنه 12 ولتی گذاشتم که اصلا نمیزاشت درایور گرم شه چه برسه داغ کنه . ولی موتورام خیلی داغ شدن که البته این نوع داغی در سیم پیچهای موتور طبیعیه ولی در این مورد نمیدونم آیا بنظرتون نیاز هست روی موتورهاهم فن نصب کنم یا نیازی نیست .ممنون میشم از دوستانیکه تواین زمینه تجاربی دارند بنده رو بینصیب نگذارند . باسپاسه فراوان از دوستان

Junior Member
    سلام بر شما همراه گرامی
    آقا من چند وقته به سرم زده یه cnc بسازم
    اما هر چی فکر میکنم نمیدونم چطور میتونم یه فایل pcb رو از پروتل 99 تبدیل به جی کد کنم و برای برد ارسال کنم
    تشکر که برام وقت میزارید

مدیر ویژه
    سلام
    کالاها رو ببینید شاید اصلا نسوزن ...
    درایور موتور IBT-3 H-Bridge 50A
    درایور موتور IMS-2B H-Bridge 50A/0V-15V

Junior Member
    سلام دوستان لطفا انجمن رو خالی نگزارید لطفا دوستانی که اطلاعاته کافی دارن به این دوستمون کمک کنند تا هم خودشون و هم بند و سایرین از راهنماییاشون بینصیب نمونیم .باتشکر ازسخاوتمندی دوستان

Junior Member
    سلام خدمت دوستان.من در حال ساخت یک دستگاه مینیCnc برای حکاکی روی چوب هستم.قطعاتی که تهیه کردم:1-اردینو یونو 2-شیلد cnc ورژن 3 3-سه عدد درایور drv8825
    الان میخواهم موتور تهیه کنم و نیاز به پاسخ سوالات زیر دارم.
    سوالات:
    1-فرض کنید من این شیلد رو با ولتاژ مثلا 12 ولت 5 امپر تغذیه کنم،سهم هر موتور (فرضا 3 تا موتور دارم ) از این ولتاژ و جریان چند است؟منظورم اینه که ایا این ولتاژ و جریان بین انها با سهمی برابر تقسیم میشود؟
    2-اگر مثلا سه موتور متفاوت داشته باشم چه طور میتوانم برای هر موتور جریان و ولتاژی مشخص با استفاده از پتاسیمتر درایور drv8825داشته باشم ؟
    3-ایا خود دراورها هم ولتاژ مصرف میکنند؟اگر مصرف میکنند برق خود را از یو اس بی کامپیوتر میگیرند و یا از منبع تغذیه ی شیلد؟ و این ولتاژ چقدر است؟
    4-برای ساخت مینی cnc با قابلت حکاکی چوب،باید در انتخاب موتور به چه پارامترهایی دقت کنم و محدوده ی مناسب این پارامترها در چه حدودی باشه؟
    خواهش میکنم پاسخ دهید،تو هرچی سایت هست رو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.

Junior Member
    سلام وقت بخیر
    من عضو تازه هستم
    و واقعا خوشحالم ک اینجارو پیدا کردم و که اینجا بچه ها به هم کمک میکنند
    چون واقعا سخته از سورس های خارجی مطلب بکشی بیرون
    من میخام یک cnc چوب و ام دی اف بسازم با همچین بدنه ای که توی تصویر میبینید
    البته هنوز نساختم ولی مشابه همین بدنه میسازم
    و قطعات الکترونیکیش هم arduino UNO و شیلد cnc به همراه 4 تا درایور A4988
    حالا سوال من اینجاست که نمیدونم برای cnc چوب بهتره که از چه نوع استپ موتور هایی استفاده کنم.؟اصلا این درابور ها جواب موتور مورد نیاز cnc چوب رو میده؟ اطلاعات زیادی راجب موتور هاش ندارم
    اگه ممکنه راهنمایی کنید

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: cnc4.jpg
مشاهده: 131
حجم: 94.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2016-11-04_21-51-43.jpg
مشاهده: 131
حجم: 95.5 کیلو بایت

Junior Member
    سلام دوستان من یک درایور tb6600 کسی میدونه نحوه وصل کردنش به برد اردینو انو چطوریه ممنون میشم زود جوابمو بدین مرسی

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi7360 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک درایور tb6600 کسی میدونه نحوه وصل کردنش به برد اردینو انو چطوریه ممنون میشم زود جوابمو بدین مرسی
    Wiring and running TB6600 stepper driver with Arduino - DIY Projects

ARDUINO UNO + TB6560 Stepper motor driver - All

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi7360 نمایش پست ها
    سلام به این شکل ببندش....

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: tb-6600.jpg
مشاهده: 151
حجم: 24.6 کیلو بایت

Junior Member
    سلام. فایل CAD اررور میده؟ با سالید بازش میکنم که باز نمیکنه. مشکل چیه؟ امکان داره برام ایمیل کنید rouhollah.afshari@yahoo.com

صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 21011121314 ... آخرینآخرین