صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25

موضوع: عنوان ماژول وایفای nl6621-y1

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط muhammad نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر باشه انشاالله می خواستم بدونم چطوری می تونم این ماژول رو وصل کنم؟ وکتابخانه داره؟
    از این فایل های چینی چیزی متوجه نشدم.
    کسی تونسته راهش بندازه?
    میشه مثل این sdk نصب کرد(https://www.youtube.com/watch?v=9QZkCQSHnko) و telnet وباقی چیزها رو ازش استفاده کرد؟
    ممنون

ببین این ماژول ارتباطش سریاله ، یعنی کافیه یه تبدیل ttl به usb بخری و وصلش کنی به pc و با دادن کامند کانفیگش کنی

توی یکی از pdf هایی که گذاشتم هم نرم افزار تحت ویندوزش رو برای کانفیگ معرفی کرده هم یه نرم افزار خاص برای اندروید معرفی کرده که میتونی با این ستش کنی

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    ببین این ماژول ارتباطش سریاله ، یعنی کافیه یه تبدیل ttl به usb بخری و وصلش کنی به pc و با دادن کامند کانفیگش کنی

توی یکی از pdf هایی که گذاشتم هم نرم افزار تحت ویندوزش رو برای کانفیگ معرفی کرده هم یه نرم افزار خاص برای اندروید معرفی کرده که میتونی با این ستش کنی
    اگه منظور از نرم افزار ویندوز همون نرم افزار چینی ه است که نصب کردم و نرم افزار اندروید هم پیدا نکردم اگه ممکنه لینکش رو بگذار ممنون
    آیا بدون تبدیل ttl به usb نمی شه کامند داد برای کانفیگ؟
    آیا این تبدیل ttl به usb کارایی های دیگه هم داره توضیح بده ممنون
    ویرایش توسط muhammad : 03-05-2016 در ساعت 02:57 AM

Member
    و سرچ کردم رو حرف که گفتی تنها چیزی که پیدا کردم این بود
    مبدل یو اس بی به سریال PL2303 - تبدیل USB به TTL Serial - ماژول USB-TTL - پروگرامر STC
    خوبه یا نه؟

مدیر گروه
    اگه منظور از نرم افزار ویندوز همون نرم افزار چینی ه است که نصب کردم و نرم افزار اندروید هم پیدا نکردم اگه ممکنه لینکش رو بگذار ممنون
    آیا بدون تبدیل ttl به usb نمی شه کامند داد برای کانفیگ؟
    آیا این تبدیل ttl به usb کارایی های دیگه هم داره توضیح بده ممنون

باید اسم نرم افزارر و که تو فایل PDFهست سرچ کنید

بله مبدلی که پیدا کردید هم مناسبه این کار هست
    هر جای که شما یه دیوایس داشتهباشید که پروتکل ارتباطیش ttlهست با استفاده از این مبدل می تونید به کامپیوتر وصلش کنیدو بدون نیاز به کد نویسی باهاش ارتباط برقرار کنید.

Member
    باید اسم نرم افزارر و که تو فایل PDFهست سرچ کنید

بله مبدلی که پیدا کردید هم مناسبه این کار هست
    هر جای که شما یه دیوایس داشتهباشید که پروتکل ارتباطیش ttlهست با استفاده از این مبدل می تونید به کامپیوتر وصلش کنیدو بدون نیاز به کد نویسی باهاش ارتباط برقرار کنید.
    مرسی متوجه شدم اما فقط یه بخشش مونده این که بدون این دیوایس می شه با هاش کار کرد و ارتباط با کامپیوتر داد تا سوکت پروگرمینگ استفاده کنم؟

Junior Member
    معمولا آنتن های esp ها pcb هستن مگر این که سوکت IPX داشته باشن. آنتن هایی که نصب می کنی روی آمپلیفایر باید SMA باشن. بنابراین باید یه تبدیل این وسط استفاده کنی اگه میخوای esp رو تقویت کنی

در مورد سوال دومت بله ماژول دوم میتونه به عنوان
    TCPSERVER کار کنه :
    https://codebender.cc/example/ESP826...#TCPServer.ino

ولی این که یه ماژول بتونه هم سرور باشه هم کلاینت خودم تست نکردم ولی فکر می کنم با تغییر مد کاری بتونه بعنی باید تو کد نویسی بهش بگی مدت رو عوض کن.
    این لینک رو بخونی متوجه میشی :
    How to Make Two ESP8266 Talk with each other | Random Nerd Tutorials
    سلام
    سال نو مبارک
    یک سوال از حضورتون دارم :
    روی ماجول ESP8266 که در سایت موجود است ، چگونه می توان IP استاتیک تعریف کرد ؟ از دستور AT+CIPSTA استفاده کردم ، اما متاسفانه در Router مجددا همان IP اختصاص داده شده اول را نشان می دهد . DHCP را هم طبق راهنما غیر فعال کردم اما بازهم نشد .
    اگر روش خاصی دارد لطفا راهنمایی بفرمائید .

متشکرم

Junior Member
    مرسی متوجه شدم اما فقط یه بخشش مونده این که بدون این دیوایس می شه با هاش کار کرد و ارتباط با کامپیوتر داد تا سوکت پروگرمینگ استفاده کنم؟
    نکاتی را در ارتباط با سوال شما باید بگم :
    1- ارتباط این ماجول esp8266 فقط از طریق سریال uart است . ولتاژ روی سیگنال rx این ماجول هم نباید بیشتر از 3.3 ولت باشد . (از تقسیم مقاومتی استفاده کن )
    از طریق برنامه نویسی روی عادی کامپیوتر نمی تونی با این ماجول سوکت پروگرامینگ داشته باشی . اما با ارسال دستورات at به آن می توانی آن را در حالت سرور تنظیم کنی . و با گوشی یا تبلت به آن متصل بشی و ارسال داده کنی . برنامه ای که برای راه اندازی آن روی pc می نویسی باید جواب اطلاعات دریافتی را هم بدهد . (باز هم با دستورات at )
    اگر بخوای با نرم افزارهای روی pc به این ماجول توسط tcp متصل بشی ، باید ویروس کیلر و فایروال روی pc را از کار بیاندازی ، چون اجازه ارتباط روی tcp را نمی دهد . اما با نرم افزارهای روی گوشی یا تبلت آندروید راحت می تونی به این ماجول متصل بشی . (به شرط نداشتن میروس کیلر روی گوشی یا تبلت )
    موفق باشید

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط atrak نمایش پست ها
    سلام
    سال نو مبارک
    یک سوال از حضورتون دارم :
    روی ماجول ESP8266 که در سایت موجود است ، چگونه می توان IP استاتیک تعریف کرد ؟ از دستور AT+CIPSTA استفاده کردم ، اما متاسفانه در Router مجددا همان IP اختصاص داده شده اول را نشان می دهد . DHCP را هم طبق راهنما غیر فعال کردم اما بازهم نشد .
    اگر روش خاصی دارد لطفا راهنمایی بفرمائید .

متشکرم
    این لینک رو مطالعه کنید لطفا
    arduino-docs [ESP8266 Support WIKI]

arj
    arj آنلاین نیست.
    Junior Member
    سلام
    سوالی که داشتم اینه که با خود برد آردوینو اونو + همین NL6621-Y1 با نرم افزار آردوینو نمیشه وصل شد؟ Library خاصی میخواد؟

ممنون و سال نوتون هم مبارک

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط arj نمایش پست ها
    سلام
    سوالی که داشتم اینه که با خود برد آردوینو اونو + همین NL6621-Y1 با نرم افزار آردوینو نمیشه وصل شد؟ Library خاصی میخواد؟

ممنون و سال نوتون هم مبارک

سلام ارتباط از طریق سریال برقرار میشه و شما بهش کامند میدید
    بنابراین تنها کتابخونه در حالت پیچیده softwareserial هست که کتابخونه پیش فرض آردوینو محسوب میشه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین