صفحه 2 از 13 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 124
Like Tree33 لایک

موضوع: ماژول تشخیص اثر انگشت Fingerprint Recognition

Junior Member
    خیلی ممنون از راهنمایتون . واقعا کمک کردید . فقط یه سوال دیگه دارم واسه اینکه مطمئن شم . عکس ماژولی رو که من دارم می زارم . لطفا ببینید که سیم بندی که شما گفتید با این جور در میاد . اخه من از سبز ها و سیاه ها فقط استفاده کرده بودم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20150207_215234.jpg
مشاهده: 249
حجم: 83.8 کیلو بایت

Junior Member
    حق با شماست . با توجه به عکسی که گذاشتید دقیقا جای سیمهای قرمز و سبز برعکس رابطی هستش که من دارم
    با این اوصاف روی pcb به ترتیب از چپ باید پینهای زیر رو داشته باشید :
    1- G
    2- R
    3- T
    4- V

که برای اتصال Gnd , Rx از سیمهای سبز و برای اتصال Tx,Vcc از سیمهای مشکی باید استفاده کنید.

Junior Member
    در کل به رنگ سیمها زیاد اعتنا نکنید و همیشه دقیقا چک کنید که هر پین به کجا اتصال داره.
    ضمنا یک مورد دیگه که باید بگم اینه که این ماجول یه سری مشخصات سخت افزاریش هم فرق داره. مثلا محدود به 162 تا اثر انگشت نیست . سرعت ارتباطش هم تا 115200bps بالا میره و کار میکنه.
    برای آزمایش به راحتی 189 تا اثر انگشت رو توش ثبت کردم و بسته به وضعیت بین 240 الی 760 میلی ثانیه برای تشخیص درست یا نادرست بودن زمان نیاز داشت.
    مصرفش بین 85 الی 110 میلی آمپر روی 5 ولته.
    ویرایش توسط aminpm@gmail.com : 02-15-2015 در ساعت 07:09 PM دلیل: اشتباه در ارقام مصرف

Junior Member
    سلام آقا امین . خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون . من هنوز نتونستم راش بندازم . اگه بخام تستش کنم می تونم با مبدل usb to serial و نرم افزار sfg استفاده کنم ؟ یه سوال دیگه هم داشتم اون کابلی رو که گفته بودید چی هست ؟

Junior Member
    سلام دوست عزیز.
    از مبدل usb to serial نباید استفاده کنید. اگه اشتباه نکنم سطح ولتاژ سریال ( rs232 سریال ) 12 ولته که تو یه ثانیه فاتحه ی ماجول اسکن اثر انگشت خونده است.
    ولی برای تستش فکر کنم بهترین راه همین نرم افزار SFG باشه.
    اون مبدلی هم که عرض کردم مثل اینه :

ماژول USB به سریال TTL - ولتاژ 3.3V / 5V - چیپ FT232RL
    لایک کردن

Junior Member
    حالا با نرم افزار با همون serial to ttl وصلش کردم ولی وقتی می خوام com و انتخاب کنم این error رو میده !!!

نام: 2015-02-14 10-12-45 AM.jpg
مشاهده: 567
حجم: 71.4 کیلو بایت

Junior Member
    روی مبدلی که استفاده میکنید نشانگری هست که بتونید ببینید آیا واقعا چیزی ارسال یا دریافت میشه؟
    باید مطمئن بشد که نرم افزار داره روی پورتی که مد نظرتونه پکت میفرسته.
    برای اطمینان بیشتر (خودم همین مشکل رو داشتم) پورتی رو که مبدلتون با اون شناخته میشه رو روی COM1 قرار بدید و بعد از باز کردن نرم افزار روی Open Device و بعد از باز شدن پنجره انتخاب پورت ، چیزی رو تغییر ندید و OK رو بزنید.
    بعد از یکی دو ثانیه نرم افزار اطلاعات رو از روی سنسور میخونه و مطابق تصویرزیر بهتون نشون میده.

نام: SFG Demo 2.jpg
مشاهده: 221
حجم: 89.3 کیلو بایت
    لایک کردن

Junior Member
    اقا ما چیکار کنیم بلاخره این قطعه رو بخریم.نه سنسور نامبرده با سنسور ارسالی یکی هست.نه دیتا شیت سنسور ارسالی معلومه و نه مدلش.
    ایا موقعی که سنسورو میفرستید دیتا شیتشم همراشه.

Junior Member
    سلام
    بله بخرید مشکل من حل شد . اشکال از مبدل سریالم بود عالی جواب میده .
    از آقا امین که من و راهنمایی کردن خیلی خیلی ممنونم

Junior Member
    یه سوال دیگه .
    چرا تو نرم افزار تست sfg demo خوب جواب میده ولی وقتی برنامه enrolling رو روش می ریزم ماژول بضی وقتا کار می کنه و بعضی وقتا قطع می شه و باید usb اردینو رو یه بار دیگه وصل کنیم و یا باید پشت سرهم ریست کنیم تا شاید چراغش دوباره روشن بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

صفحه 2 از 13 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع