صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 68
Like Tree13 لایک

موضوع: ماژول مینی DFPlayer

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_v65 نمایش پست ها
    سلام
    بله قرار دادم
    ولی مشکل از این چیزا نیست.
    فرمودید شما تست کردید ؟

من از فروم های خارجی اطلاعات رو به دست آوردم
    اگر یقین دارید کالا مشکل داره با فروشگاه تماس بگیرید تا چک کنن اگر در شرایط مرجوعی هستید کالا رو برای تست مرجوع کنید.

Junior Member
    با سلام
    بنده وظیفم بود که بگم کالاتون مشکل داره
    هر چند همون روزای اول تماس گرفتم با فروشگاه و گفتید پست ایجاد کنید و تا به نتیجه برسید.
    ولی خب گویا پس گرفتنی در کار نیست!
    بقیش با خودتون دیگه

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_v65 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده وظیفم بود که بگم کالاتون مشکل داره
    هر چند همون روزای اول تماس گرفتم با فروشگاه و گفتید پست ایجاد کنید و تا به نتیجه برسید.
    ولی خب گویا پس گرفتنی در کار نیست!
    بقیش با خودتون دیگه
    طبق صحبتی که یکی از کاربرا کردنا گفتن بردی که دریافت کردن آی سیش که یه مقدار لحیم سردی داشته .
    شما هم به آی سیتون یه نگاه بندازید ببینید درست تمام پایه هاش به خصوص پایه شماره 6 اش لحیم شده .

Junior Member
    سلام
    ماژول من امروز دستم رسید و البته حدود 2 ماه توی انبار بود و زنگ زدم سوال کردم ببینم DFplayer هست یا mp3-tf-16p که گفتن از سری قدیمه چون 21 تومن خریدمش و الان شده 13 تومن اما حالا که رسیده دستم میبینم همین جدیدا هست!
    نمیتونم راهش بندازم!
    میشه بگید دقیقا اسم پوشه ها و فایلها واسه ماژول mp3-tf-16p چی باید باشه؟

موقعی که 3.3 ولت بهش میدم که چراغش اصلا روشن نمیشه اما حدود 10 میلی آمپر جریان میکشه و وقتی 5 ولت بهش میدم چراغش خیلی خیلی کم نور روشن میشه و جریان حدود 20 میلی آمپر میکشه اما هیچ فایلی رو پلی نمیکنه!
    ویرایش توسط Nostalgic : 10-08-2016 در ساعت 01:15 PM دلیل: اصلاح جریان ها

Junior Member
    با دو نوع مموری 1 گیگ و 8 گیگ با فایل سیستم FAT32 تست کردم و کدهای دریافتی از ماژول رو بررسی کردم
    وقتی کد مربوط به اجرای "فایل اول درون پوشه اول" رو ارسال میکنم ماژول پاسخی میده که توی دیتاشیت واسه توضیحش نوشته : A frame data are not all received

کد ارسالی برای پخش فایل 001 درون پوشه 01 :
    کد:
    7E FF 06 0F 00 01 01 FE EA EF
    کد دریافتی بعد از ارسال کد بالا:
    کد:
    7E FF 06 40 00 00 01 FE BA EF
    فایلها رو درون پوشه mp3 و پوشه 01 ریختم و اسمشون هم 001 و 0001 هست (داخل هر پوشه دو فایل با اسم متفاوت ریختم تا لااقل یکیشو بتونه بخونه)

ضمنا کدهای دریافتی موقع جا زدن و خارج کردن مموری مطابق دیتاشیت هست و صحیحه
    دوتا مقاومت 1 کیلو هم با پایه های RX و TX سری کردم اما جواب نمیده!
    کدها رو بدون چکسام هم ارسال کردم و باز هم جواب نداد
    توی فروم DFRobot چند نفر همین مشکلو داشتن و توضیحی که داده بود این بود که ماژول نمیتونه مموری رو بخونه و نوشته بود کد 7E FF 06 40 00 00 01 FE BA EF یعنی Mp3 module is busy on reading the file system on TF card
    و گفته با مموری های دیگه هم تست کنید و دیاگرام سیم کشی هم بررسی کنید و اگر درست نشد برای تصویض باهامون تماس بگیرید
    لینک منبع : DFRobot
    کسی نظری نداره؟
    ویرایش توسط Nostalgic : 10-08-2016 در ساعت 08:42 PM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nostalgic نمایش پست ها
    با دو نوع مموری 1 گیگ و 8 گیگ با فایل سیستم FAT32 تست کردم و کدهای دریافتی از ماژول رو بررسی کردم
    وقتی کد مربوط به اجرای "فایل اول درون پوشه اول" رو ارسال میکنم ماژول پاسخی میده که توی دیتاشیت واسه توضیحش نوشته : A frame data are not all received

کد ارسالی برای پخش فایل 001 درون پوشه 01 :
    کد:
    7E FF 06 0F 00 01 01 FE EA EF
    کد دریافتی بعد از ارسال کد بالا:
    کد:
    7E FF 06 40 00 00 01 FE BA EF
    فایلها رو درون پوشه mp3 و پوشه 01 ریختم و اسمشون هم 001 و 0001 هست (داخل هر پوشه دو فایل با اسم متفاوت ریختم تا لااقل یکیشو بتونه بخونه)

ضمنا کدهای دریافتی موقع جا زدن و خارج کردن مموری مطابق دیتاشیت هست و صحیحه
    دوتا مقاومت 1 کیلو هم با پایه های RX و TX سری کردم اما جواب نمیده!
    کدها رو بدون چکسام هم ارسال کردم و باز هم جواب نداد
    توی فروم DFRobot چند نفر همین مشکلو داشتن و توضیحی که داده بود این بود که ماژول نمیتونه مموری رو بخونه و نوشته بود کد 7E FF 06 40 00 00 01 FE BA EF یعنی Mp3 module is busy on reading the file system on TF card
    و گفته با مموری های دیگه هم تست کنید و دیاگرام سیم کشی هم بررسی کنید و اگر درست نشد برای تصویض باهامون تماس بگیرید
    لینک منبع : DFRobot
    کسی نظری نداره؟
    سلام
    یکی دیگه از کاربرای فروم که به همین مشکل برخورد کرده بودن متوجه موتاژ ضعیف قطعه شدن . روی آی سی اصلی ماژول رو چک کنید که تمام پین ها روش لحیم شده باشه .
    ممکنه لحیم سردی داشته باشه

علی الخصوص پین شماره شش رو چک کنید.
    لایک کردن

مدیر ویژه
    سلام
    وقتی ماژول رو بار اول روشن می کنی چراغش خاموشه منتظر میشه فرمان بهش بدی.سخت افزاری یا نرم افزاری.
    در حالتی که تغذیه مثبت سمت چپ بالا روبروتون باشه؛ دوتا پین کنار گراند سمت راستی مربوط به پخش بعدیو قبلی موزیک هست.اونا رو بده به گراند ببین پخش شروع میشه یا نه.

زیر پیش شماره شش یک via خورده که باعث میشه سطح کمی از لحیم روی پیش آی سی بیاد.این رو چک کنید اتصال بر قرار باشه.
    چون این برد با دست مونتاژ نمیشه،ظاهرا با دستگاه مونتاژ میشه ؛ اغلب خطای لحیم کاری داره.لحیم کاری آِ سی هم ...
    لایک کردن

Junior Member
    سلام مجدد
    پایه 6 و 7 ایسی 8 پایه (آمپلیفایر صدا) رو هم بررسی کردم و لحیم سردی نداشت اما باز محض احتیاط لحیمشون کردم
    یه مموری 16 هم گیر اوردم و با اونم تست کردم و مموری ها رو هم با ویندوز و هم با نرم افزارهای فرمتر فرمت کردم اما مثل اینکه مشکل از مموری نیست
    کد دریافتی طبق گفته خودشون میگه مموری مشکل داره اما نداره
    موقعی که مموری توی خشابش نیست صدای بلندگو صاف هست اما وقتی مموری رو جا میزنم بلندگو یه صدای ضعیف تق تق میده فرض کنید یه پالس 250 میلی ثانیه ای مدام پخش میشه (با هر 3 تا مموری که دارم اینجوری میشه)
    مشکل ماژول اینه که هرکدی که غلط ارسال بشه که طبیعتا پاسخ نمیده اما اگه چکسام غلط باشه کد غلط بودن چکسام رو ارسال میکنه (تا اینجا کارکرد ماژول درسته) و اگه کد درست رو بفرستم مثل پخش فایل یا افزایش صدا یا تغییر اکولایزر ماژول کلا یه پاسخی میده و اونم همون کدی هست که توی پست قبلی گذاشتمش
    با روش adkey هم جواب نمیده یعنی هیچ فایلی رو نمیخونه

مدیر ویژه
    میشه از پشت بردتون عکس واضح ببینم؟
    ناحیه آی سی و خازن مقاومت ها ...
    یه مورد بود پین های کنار ماژول یکی دوتاش لحیم شده بود با بدنه.
    مولتی متر بزار روی تست بازر و چک کن که به گراند متصل نشده باشه.
    تمام ایرادات این ماژول از لحیم کاریشه(بیش از 20 مورد دیدم)

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir90 نمایش پست ها
    میشه از پشت بردتون عکس واضح ببینم؟
    ناحیه آی سی و خازن مقاومت ها ...
    یه مورد بود پین های کنار ماژول یکی دوتاش لحیم شده بود با بدنه.
    مولتی متر بزار روی تست بازر و چک کن که به گراند متصل نشده باشه.
    تمام ایرادات این ماژول از لحیم کاریشه(بیش از 20 مورد دیدم)
    متاسفانه لوپ یا دوربینی که بتونه عکس کلوزآپ بگیره ندارم تا بتونم عکسی بگیرم که احیانا لحیم سردی و یا قطعی های ریز رو نشون بده
    اما تمام پایه های ایسی ها و مقاومت ها و سوکت مموری رو شارژ لحیم کردم و طبق نقشه های زیر تمامی ارتباطات رو با تست بازر مولتی متر بررسی کردم و تماما درست بود
    جالبه چه مموری روی ماژول باشه و چه نباشه و در هر حالتی کد 7E FF 06 40 00 00 01 FE BA EF رو ارسال میکنه و توی دیتاشیت آیسی اصلی ماژول توضیحات زیر برای این کد نوشته شده:

Chip initialization in the file system
    The chip receives the data that does not conform to the format

میگه چیپ داده ای دریافت کرده که با قالب مطابقت نداره! در صورتی که اگه مطابقت نداشته باشه که اصلا ماژول پاسخ نمیده

ضمنا با افتاب رایانه هماهنگ کردم و با اینکه هنوز 24 ساعت هم از خریدم نگذشته بود اما پاسخی ندادن و مثل اینکه خبری از مرجوعی و پس گرفتن نیست
    به هر حال من این ماژول رو لازم دارم و دوباره میخرم و اگه تونستم راهش بندازم دوباره اطلاع رسانی میکنم
    تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده mp3-tf-16p-schematic.jpg   yx5200-24ss-circuit.jpg   yx5200-24ss-pinout.jpg  
    لایک کردن

صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع