صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
Like Tree4 لایک

موضوع: سوال در مورد بردuno

Junior Member

سوال در مورد بردuno

سلام
    اگه کسی بخواد با این برد های اردوینو مداری بسازه باید کل این برد رو بزاره تو مدار
    با فقط آیسی ؟

Senior Member
    هر طور مايليد ، بورد هاي nano micro بردبوري اند ، كلا ميشه تو مدار گذاشت اما سوكتي بذاريد بعدا در بياريد يا مدار رو بصورت شيلد بهش وصل كنيد ، كلا بورد رو با سيم وصل كنيد اما لحيم نكنيد

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    هر طور مايليد ، بورد هاي nano micro بردبوري اند ، كلا ميشه تو مدار گذاشت اما سوكتي بذاريد بعدا در بياريد يا مدار رو بصورت شيلد بهش وصل كنيد ، كلا بورد رو با سيم وصل كنيد اما لحيم نكنيد
    یعنی میشه اون آیسی رو دراورد و فقط از اون پایه هایی که نیاز داریم به مدار وصل کنیم؟

برنامه برد uno رو میشه رویه نانو پرگرام کرد؟
    www.elc1.ir

Senior Member
    خب چرا باید ای سی رو در بیارید ، نمیشه کل بورد رو گذاشت ؟ یا یه بورد کوچیک گذاشت ؟ شاید ای سی خالی جواب نده چون به یه نوسان ساز و چند خازن و ... هم احتیاج داره .

شاید لازم باشه یک تغییراتی بدید ، مثلا اگه ارتباط سریال داره شاید باید یکی دو خط برنامه بهش اضافه بشه یا بسته به پین هایی که مورد استفاده قرار می گیره شاید لازم باشه عدد پین هارو تغییر بدید .
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.soly نمایش پست ها
    سلام
    اگه کسی بخواد با این برد های اردوینو مداری بسازه باید کل این برد رو بزاره تو مدار
    با فقط آیسی ؟
    نه حتما نباید از بردهای خوده آردوینو استفاده کنید ، این برد ها بیشتر برای آزمایش هستند و اگر شما دوست داری از آردوینو در مداری استفاده کنی کافیه بوت لودر آردوینو رو روی میکروی مورد نظرت بریزی بعد برنامه تون رو روش آپلود کنید و میکرورو روی هر مداری خواستید ببندید
    فقط جز میکرو (یا بقول شما آی سی) یک اسلاتور 16 مگاهرتز و دوتا خازن عدسی 104 میخواید همینا کافیه
    ولی در کل برد های آردوینو یک بستر هستش که اون چیزی رو که میخواید تست کنید و اگر جواب گرفتید اونو خودتون طراحی هر چند میشه از خوده همین برد ها هم استفاده کرد ولی الکی هزینه بر میشه در تعداد انبوه
    مثلا من خودم از اولی که با آردوینو آشنا شدم فقط 4 تا برد آردوینو دارم که از اونا برای تست و انجام کارام استفاده میکنم ولی حداقل 100 تا پروژه با آردوینو انجام دادم و فروختم بدون اینکه بردی بخرم
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط navidnkh نمایش پست ها
    نه حتما نباید از بردهای خوده آردوینو استفاده کنید ، این برد ها بیشتر برای آزمایش هستند و اگر شما دوست داری از آردوینو در مداری استفاده کنی کافیه بوت لودر آردوینو رو روی میکروی مورد نظرت بریزی بعد برنامه تون رو روش آپلود کنید و میکرورو روی هر مداری خواستید ببندید
    فقط جز میکرو (یا بقول شما آی سی) یک اسلاتور 16 مگاهرتز و دوتا خازن عدسی 104 میخواید همینا کافیه
    ولی در کل برد های آردوینو یک بستر هستش که اون چیزی رو که میخواید تست کنید و اگر جواب گرفتید اونو خودتون طراحی هر چند میشه از خوده همین برد ها هم استفاده کرد ولی الکی هزینه بر میشه در تعداد انبوه
    مثلا من خودم از اولی که با آردوینو آشنا شدم فقط 4 تا برد آردوینو دارم که از اونا برای تست و انجام کارام استفاده میکنم ولی حداقل 100 تا پروژه با آردوینو انجام دادم و فروختم بدون اینکه بردی بخرم
    ممنون از پاسختون .
    یعنی چی بوت لودر آردوینو رو روی مورد نظر بریزی؟
    یعنی میشه اینجوری فقط از آیسی استفاده کرد
    یه سوال دیگه هم داشتم
    برای کار کردن با آردوینو باید چه زبان برنامه نویسی بلد باشیم
    www.elc1.ir

Junior Member
    خب چرا باید ای سی رو در بیارید ، نمیشه کل بورد رو گذاشت ؟ یا یه بورد کوچیک گذاشت ؟ شاید ای سی خالی جواب نده چون به یه نوسان ساز و چند خازن و ... هم احتیاج داره .

شاید لازم باشه یک تغییراتی بدید ، مثلا اگه ارتباط سریال داره شاید باید یکی دو خط برنامه بهش اضافه بشه یا بسته به پین هایی که مورد استفاده قرار می گیره شاید لازم باشه عدد پین هارو تغییر بدید .
    نه اینطوری هزینه زیاد میشه من خودم یکمی کدویژن کار میکنم گفتم شاید کار کردن با این بورد آسون باشه
    www.elc1.ir

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.soly نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون .
    یعنی چی بوت لودر آردوینو رو روی مورد نظر بریزی؟
    یعنی میشه اینجوری فقط از آیسی استفاده کرد
    یه سوال دیگه هم داشتم
    برای کار کردن با آردوینو باید چه زبان برنامه نویسی بلد باشیم
    سوال اصلی من اینه که شما چقدر با میکرو کنترلر (یا باز هم به قول خودتون آی سی یا AVR) آشنایی دارید

برای توضیح بوت لودر من این مثالو واستون میزنم مثلا شما برای اینکه روی کامپیوتر یک نرم افزاری رو اجرا کنید مثلا آفیس نیاز دارید که ویندوز روی اون کامپیوتر نصب داشته باشید ، ویندوز یک سیستم عامل هستش که بستر رو برای اجرای برنامه های دیگه مهیا میکنه وبقولی مترجم بین کاربر و سخت افزاره چون شما مستقیم به cpu دستور نمیدی برنامه ات به سیستم عامل ، سیستم عامل به سخت افزار

اگر شما با کدویژن تا حالا کار کردید به یقین میتونید با آردوینو کار کنید چون خیلی ساده تره زبان آردوینو هم c و c++ هستش که فقط توابعی رو برای آسون کردن کار ها برای شما ارائه کرده و عملا شما رو از خیلی از تنظیمات درده سر داره کدویژن و بسکام راحت کرده

شما برای استفاده از آردوینو به یک عدد میکرو کنترلر AVR احتیاج دارید و بوت لودره آردوینو (که همون ویندوزه واسه کامپیوتر که اون برنامه های شما رو اجرا کنه) همین ها کافیه ، ولی برای شروع کار و اینکه سر در گم نشید و درده سر نکشید یک آردوینو حالا هر مدلی که خواستید بخرید (بهتره uno باشه)
    بعد از اون بشینید برنامه هاتونو باهاش بنویسید هر موقع از یک برنامه اطمینان پیدا کردید که بی عیب و نقص هستش برید یک میکرو Avrبسته به نیازتون بخرید بوت لودر آردوینو رو روش بریزید (آموزش هاش هم تو اینترنت هست هم بنده در حال جمع آوری آموزش ها هستم) و برنامه رو آپلود کنید روش بعد تو هر مداری خواستید استفاده کنید

سوالی بود در خدمتم

Senior Member
    سیستم عامل با بوتلودر فرق داره ..
    و به نظر من از اونجایی که شما قبلا تجربه دارید (فقط نظر من) بهتره Mega و اگه کارهای پیچیده میخواید Due بخرید . از این نظر که من الان میخوام پرینتر سه بعدی بسازم و مگا نیاز دارم اما یونو دارم . حالا باید 50 هزار تومن بدم . اما اگه همون اول 10 تومن بیشتر می دادم الان مگا داشتم .
    due هم خیلی اپشن خاصی نداره فقط DAC که انالوگ 4096 حالته هست و 32 بیتی هست و کلاک بالاتر داره .
    اما اگه فقط برای تست میخواید مسلما یونو چون بعید میدونم مدار اصلی رو SMD در نظر بگیرید .
    البته ، ما (من) به علت مسایل مالی نمیام همه جا اردوینو بذارم . وگرنه من هرجایی دیدم ، یه اردوینو میزاشتن تو پروژه ول می کردن.
    اگه میخواید چند عدد بخرید توصیه میکنم "بجای این که چند اردوینو یکسان بخرید ، چند اردوینو متفاوت بخرید" چون هرکدوم طرز کار خاصی داره و چیز های جالبی توش هست .
    در بعضی مواقع خرید یک اردوینو مستقل برای یک پروژه ارزشش رو داره مثل پرینتر سه بعدی اگه بسازید چند میلیون سود میکنید ، پس میتونید اردوینو بخرید .
    لایک کردن

Senior Member
    سیستم عامل با بوتلودر فرق داره .
    من هم نگفتم بوت لودر سیستم عامله دقت کنید اولش گفتم که مثال میزنم
    لایک کردن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین