صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 50
Like Tree14 لایک

موضوع: برد مینی آرم stm32f103c8t6

Junior Member

برد مینی آرم stm32f103c8t6

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: STM32F103C8T6_Arm_Board-500x500.jpg
مشاهده: 388
حجم: 37.5 کیلو بایت
    مراحل راه اندازی برد با استفاده از نرم افزار آردوینو و رابط سریال:

1- آخرین ورژن نرم افزار آردوینو را از اینجا دانلود و نصب کنید (ورژن های پایین تر از 1.5 قابلیت پشتیبانی از ARM 32bit را ندارند).
    2- نرم افزار را اجرا کرده و در قسمت Tools -> Board -> Boards Manager گزینه ی ( Arduino SAM Boards (32 bits ARM Cortex-M3 را نصب کنید. ( فایل ها دانلود و نصب میشود)
    3- درایور سخت افزاری میکرو های STM32 را از اینجا دانلود و پوشه ی محتوی آن را در آدرس \Documents\Arduino\hardware استخراج کنید و نام پوشه را از Arduino_STM32-master به Arduino_STM32 تغییر دهید به طوری که آدرس پوشه ی Tools داخل پوشه ی Arduino_STM32 بصورت زیر باشد:
    \Documents\Arduino\hardware\Arduino_STM32\tools
    4- برای انجام تغییرات نرم افزار آردوینو را بسته و دوباره آن را اجرا کنید. و موارد زیر را بترتیب انتخاب کنید:
    Tools -> Board -> Generic STM32F103C Series
    Tools -> Variant-> STM32F103C8 (20k Ram, 64 k Flash
    Tools -> Upload method -> Serial

5- کد نمونه ی زیر (چشمک زن پایه ی متصل به LED) را در کپی و آن را verify کنید.
    کد:
    void setup() {
    pinMode(PC13, OUTPUT);
    }

void loop() {
    digitalWrite(PC13, HIGH);
    delay(100);
    digitalWrite(PC13, LOW);
    delay(100);
    }
    6- برای انتقال برنامه به برد ابتدا پایه های RX و TX و GND رابط سریال را بترتیب به پایه های A9 و A10 و GND و اگر ولتاژ خروجی مبدل سریال 5 ولت است آن را به پایه ی 5V برد و اگر با 3.3 ولت است به پایه ی 3.3 وصل کنید. با وصل مبدل سریال به رایانه چراغ قرمز روی برد روشن می شود. از قسمت Tools -> Port پورت مبدل سریال خود را انتخاب کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 744
حجم: 46.8 کیلو بایت
    7- جامپر های روی برد را مانند شکل بالا قرار دهید. (جامپر کنار کلید ریست 0 و جامپر سمت لبه ی برد 1 باشد)
    8- کلید ریست روی برد را به مدت 4 ثانیه نگه دارید و رها کنید.
    9- حالا میتوانید برنامه ی خود را روی برد آپلود کنید. آخرین پیامی که نشان دهنده ی آپلود درست برنامه ی شماست Starting execution at address 0x08000000... done است.
    10- بعد از آپلود، برنامه برای یک بار اجرا میشود و با زدن کلید ریست متوقف میشود. برای اجرای کامل برنامه جامپر سمت لبه ی برد را 0 کنید.

Member
    با سلام
    امکان استفاده از کتابخانه مولتی تسک یا چیزی مشابه اون برای این برد وجود داره؟

Junior Member
    با سلام
    من می خواهم از این برد به عنوان یه واسط استفاده کنم به این صورت که مدار مبدل انالوگ به دیجیتالی در اختیار دارم که فقط از طریق spi داده ها را انتقال می دهد حال می خواهم از طریق پایه های spi این اطلاعات را بردstm32f103c8t6 گرفته و از طریق usb به کامپیوتر انتقال دهم . ایا این کار با برد stm32f103c8t6 امکان پذیر است ؟
    ویک سوال دیگر برای برنامه نویسی درباره رابط سریال نیز از چه نوعprogrammeri استفاده می نمایید !!

Junior Member
    سلام این جز نقشه های cd است یانه راستی این با برد uno هم میشه درست کرد

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedreza نمایش پست ها
    با سلام
    من می خواهم از این برد به عنوان یه واسط استفاده کنم به این صورت که مدار مبدل انالوگ به دیجیتالی در اختیار دارم که فقط از طریق spi داده ها را انتقال می دهد حال می خواهم از طریق پایه های spi این اطلاعات را بردstm32f103c8t6 گرفته و از طریق usb به کامپیوتر انتقال دهم . ایا این کار با برد stm32f103c8t6 امکان پذیر است ؟
    ویک سوال دیگر برای برنامه نویسی درباره رابط سریال نیز از چه نوعprogrammeri استفاده می نمایید !!

دوست گرامی در صورتی که کلاک برایتان مهم نیست از بردهای آردوینو استفاده کنید.
    برای این که از این ماژول ارتباط USB برقرار کنید باید یک تبدیل USBبه ttlاستفاده کنید.

Junior Member
    سلام خدمت دوستان
    من میخام سه وسیله رو از طریق پورت سریال به این برد وصل کنم. کسی میدونه پینهای سریال کدومها هستن؟ و اینکه چند تا پورت سریال سخت افزاری داره؟

سپاسگذارم
    کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من...

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOORman نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من میخام سه وسیله رو از طریق پورت سریال به این برد وصل کنم. کسی میدونه پینهای سریال کدومها هستن؟ و اینکه چند تا پورت سریال سخت افزاری داره؟

سپاسگذارم

تو اطلاعات محصول زده که سه تا usart داره پس داره
    USART3 (PB10,PB11)

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    دوست گرامی در صورتی که کلاک برایتان مهم نیست از بردهای آردوینو استفاده کنید.
    برای این که از این ماژول ارتباط USB برقرار کنید باید یک تبدیل USBبه ttlاستفاده کنید.
    ببخشید از کجا بفهمیم که در کار ما چقدر کلاک نیاز است تا برد متناسب با آن را انتخاب کنیم . آیا انتخاب برد با پردازنده مشخص عوامل دیگری هم دخیل هستند؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.ansaripour نمایش پست ها
    ببخشید از کجا بفهمیم که در کار ما چقدر کلاک نیاز است تا برد متناسب با آن را انتخاب کنیم . آیا انتخاب برد با پردازنده مشخص عوامل دیگری هم دخیل هستند؟
    یکی از مثال هاش اینه که شما تو چه order ای از زمان انتظار دارید داده هاتون اپدیت بشن

میکرثانیه!
    ثانیه !

یک از معیار ها اینه

اره یه سری معیار های دیگه هم هست که مثلا حجم برنامتون چقدره !

چه تعداد io احتیاج دارید

Junior Member
    سلام تمام این تنظیمات اولیه صورت گرفته واسه خانواده stmاما باز error میگیره

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع