نمایش نتایج: از 91 به 100 از 147
Like Tree63 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

Threaded View

Junior Member

Cool ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

سلام به همه دوستان.

من حدود 3 سال پیش یه دستگاه سی ان سی ساده درست کردم دیگه درست کردن سی ان سی و پرینتر سه بعدی این روزا به سادگیه یه سرگرمی آخر هفته شده هرکی پسندید بگه فایلهای مربوط به طراحیشو بزارم حالشو ببرید جنس دستگاه از پلکسی گلاسه و با برش لیزر قطعاتش رو درست کردم و چون از قطعات زیادی تشکیل شده و ممکنه که بعد از برش گیج کننده باشه که کدوم قسمت باید به کدوم قسمت بچسبه بنابراین همه قسمتها رو توی فایلهای اتوکدی به صورت مجزا طراحی کردم و هر قست با رنگهای مجزا مشخص شده که از مقایسه سه نمای بالا و روبرو و بغل میتونید متوجه بشید که کدوم قسمتها باید به هم بچسبه ابعاد بال اسکرو ها رو هم میتونید از روی فایلها بفهمید و سفارش بدید(فقط یادتون باشه که بدید این بال اسکرو ها رو تراشکاری تا 2سانتیمتر اول و آخرشو صاف کنن برای جا زدن بلبرینگ ها) این طراحی بصورت کامل و از روی قطعات استاندارد بازار درست شده. فقط کافیه قطعات رو بخرید و فایل رو بدید برش لیزر روی پلکسی ( یک فایل جدا هم برای برش لیزر آماده کردم که هزینه هارو خیلی میاره پایین مثل یکی کردن خطهای برش) میتونید جمعا 4و5 ساعته یه سی ان سی داشته باشید اون موقع من از درایورهایی استفاده کردم که گرچه خیلی خوب بود ولی هزینه هام الکی برد بالا دیگه الان میتونید از بردهای آردوینو و شیلدهای درایور استفاده کنید که خیلی هم ارزونن. دیگه این روزا با آردوینو همه آشنان و میشه موشک کروز هم باهاشون طراحی کرد. اگه طراحیتون رو ماژلار کنید هر چیزی که بخواید میتونید طراحی کنید. من خودم وقتی شروع به ساخت کردم هیچ اطاعاتی نداشتم کارم رو فقط با یه طراحی قسمتهای مکانیکی دستگاه شروع کردم و یه قسمت رو هم خالی گذاشتم واسه دل و روده الکترونیکیش! بعد درایورهارو خریدم و طبق دیتا شیت ارتباطاتشو وصل کردم و وصلشون کردم به یه پورت که به کامپیوتر وصلشون کنم!!! بعد رفتم سراغ نرم افزارهای مربوطه و خداروشکر الا ماشالله هم از این نرم افزارها هست. یه مشکل کوچیک این دستگاه داره اونم اینه که میکرو سوئیچ یادم براش بزام خودتون یه کاریش بکنید
    فایلهای مربوط به برش و طراحی دقت کنید که خطهای قرمز فقط حک هستند و نباید بریده بشوند فقط به عنوان راهنما گذاشته شده که موقع سرهم کردن کارتونو راحت کنه ذخامت هر ورق پلکسی هم در هر قسمت نوشته شده که چه قطعاتی باید باروی چه ورقی با چه ذخامتی برش داده بشه:
    http://s9.picofile.com/file/8320719200/plans.rar.html
    مشخصات کلی دستگاه به این صورته:
    تعداد محورها:3
    صفحه ماشینکاری: 21*25*6
    اسپیندل: فرز دستی خراطی 6 سرعته
    مشخصات موتورها: DC; 2-phase, bipolar, stepper; 24VDC; step 1,8°; 0.83Nm; 1A
    مشخصات کنترلرها: moon's SR 4H
    مشخصات بال اسکروها: 8*2.5

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.jpg
مشاهده: 1419
حجم: 83.5 کیلو بایت

نام: 3.jpg
مشاهده: 951
حجم: 85.8 کیلو بایت

نام: IMG_1538.jpg
مشاهده: 1128
حجم: 90.3 کیلو بایت

نام: IMG_1528.jpg
مشاهده: 912
حجم: 89.8 کیلو بایت

نام: P_20140611_180811.jpg
مشاهده: 1461
حجم: 92.5 کیلو بایت

نام: PORT.jpg
مشاهده: 906
حجم: 88.9 کیلو بایت
    نتیجه یه تست ساده با دستگاه رو هم توی عکسای زیر میتونید ببینید

نام: 11.jpg
مشاهده: 1009
حجم: 93.5 کیلو بایت

نام: 22.jpg
مشاهده: 854
حجم: 97.9 کیلو بایت

نام: 03.jpg
مشاهده: 937
حجم: 94.7 کیلو بایت
    البته الان من این دستگاه سی ان سی رو خراب کردم تا از قطعاتش برای درست کردن یه پرینتر سه بعدی استفاده کنم اگه کسی خواست فایلهای مربوط به اون رو هم براتون میذارم

نام: P_20140611_182502.jpg
مشاهده: 964
حجم: 91.8 کیلو بایت
    طرح کلی پرینتر به شکلیه که تو عکس میبینید فکر کنم خیلیا با قسمت اکسترودر و هات اند پرینترها مشکل داشتن اونم بصورت خیلی ساده و کاربردی طراحی کردم.

نام: a.jpg
مشاهده: 1043
حجم: 48.1 کیلو بایت
    وقتی که پرینتر ساخته شد و قطعات مربوط به یه پرینتر سه بعدی جدید رو پرینت گرفتم دوباره این دستگاه رو خراب مکنم و همون سی ان سی قبلی رو میسازم به علاوه اینکه ایندفعه یه پرینتر سه بعدی هم دارم
    فایل اتوکدی طراحی هم در پیوست زیر آورده شده است
    print1

به عنوان برادر کوچیک همتون یه توصیه ای دارم، فقط با کمک به هم میتونیم پیشرفت کنیم. اگر کسی هدف کسب درامد از پرژه هایی داره که تو ذهنش داره رشد میکنه فقط با اشتراک گذاری و کمک گرفتن از دیگران و کمک رسوندنه که میشه اون ایده رو پرورش داد. متاسفانه هرکسی راجع به یه موضعی تحقیق میکنه یا حتی یه چیزی میسازه که قبلا هم ساخته شده (مثل همین دستگاه های مبتنی بر CNC) حیفش میاد نتیجه این تحقیشو به بقیه هم کمک کنه نمیدونم چرا اینطوریه ولی به عنوان مثال خود من وقتی میخوام یه سرچ راجع به موضوعی کنم اول اون سرچ رو به زبون انگلیسی انجام میدم بیاید با کمک به هم این فرهنگ رو اجرا کنیم، من خودم خیلی اشتباه کردم که الان دارم اینارو ارائه میدم، درواقع یادم نبود تا اینکه تصمیم به ساخت این پرینتر گرفتم ولی قول میدم از همین اول در جریان بزارمتون

هرکسی کمکی خواست تا جایی که بتونم و سوادم اجازه بده تو پروژه های درست و درمون سرم درد میکنه واسه طراحی، در زمینه انواع دستگاه سی ان سی و طراحی آناتومی رباط و طراحی هواپیما و هلیکوپتر های فوق سبک و RC درخدمتتونم
    ویرایش توسط amin_mh : 03-02-2018 در ساعت 08:29 AM دلیل: تکمیل